עמוד גמיש

מגוון רחב של עמודים גמישים לסימון, הכוונה ותיחום. אידיאלי לחניונים, מפעלים ובתים משותפים.

עמוד גמיש הנו מוצר אידיאלי לסימון ולתיחום איזורים בפני כניסת או חנית כלי רכב. עמוד גמיש נועד להתקנה בסביבה בה נעים כלי רכב ויתרונו הגדול בכך שגם במקרה של פגיעה ע"י רכב, לא נגרם נזק לעמוד או לרכב. במצב של דריסת עמוד גמיש ע"י כלי רכב, העמוד מתקפל ולאחר מכן חוזר לצורתו המקורית. לעמוד גמיש קוראים גם עמוד נחום תקום בשל תכונתו לחזור למצבו המקורי לאחר דריסה או עמוד כתום גמיש היות ומרבית המוצרים הנם בצבע כתום בולט. בנוסף נקרא המוצר לעיתים עמוד סימון גמיש.

העמודים הגמישים המשווקים ע"י מ.מ.ש אביזרי בטיחות הנם מתוצרת אירופאית (למעט מק"ט 3001092 העשוי מ PVC ומיוצר בסין), עשויים מפוליאוריטן טהור בתהליך הזרקה ארוך ועומדים בתקנים אירופאים. במלאי מספר דגמים של עמודים גמישים, החל מגובה 45 ס"מ ועד 100 ס"מ:

יתרונות עמוד גמיש

עמוד גמיש עשוי פוליאוריטן טהור, זהו חומר אלסטי בדרגות נוקשות שונות אשר אינו גורם נזק לרכב במקרה של פגיעה בעמוד. בנוסף לכך, בשל איכותו הגבוהה של החומר ונוסחת המרכיבים המייחדת אותו, עמוד גמיש הנו בעל יכולת "התאוששות" המאפשרת לו לחזור לצורתו המקורית גם לאחר מספר רב של דריסות ופגיעות מכאניות. מכאן נובעים מספר יתרונות הייחודיים לעמודים גמישים:

 • במקרה דריסה לא נגרם נזק לעמוד
 • במקרה של דריסת העמוד ע"י רכב, העמוד לא נעקר ממקומו ולא גורם נזק לרצפה, בניגוד למה שקורה לעמודי חסימה מברזל למשל בעת דריסה.
 • חומר איכותי במיוחד, מחזיק זמן רב בתנאי מזג האויר בישראל ובפרט קרינת השמש.
 • ניתן להתקין בראש העמוד שילוט, נצנץ סולארי או שרשרת.

שימושים

עמודים גמישים הם אחד מאביזרי הבטיחות השימושיים לחניון, לחניה ולדרכים פנימיות. שימושים נפוצים במוצר:

 • ע"י ועדי בתים למניעת חניה במקומות אסורים כגון על יד קיר, או מול פתחי יציאה ממעלית.
 • סימון נתיבים להולכי רגל בחניון או במפעל.
 • הדגשת הפרדה בין נתיבים (מעבר בין קומות החניון, גישה לעמדות יציאה).
 • תיחום חניות.
 • סגירת מרווחים בין שומרי חניה בהתקנת מספר שומרים, ע"מ למנוע פלישה לחניה במרווח שבין השומרים.
 • יצירת איזורי חניה לדו גלגלי.
 • סימון גישה לרמפות פריקה והעמסה.
 • מניעת חניה מול יציאות חירום, פתחי מחסנים, עמדות כיבוי וכו'.

סוגים של עמודים גמישים הקיימים בשוק

בשוק קיימים סוגים רבים של עמודים גמישים המיוצרים ע"י יצרנים שונים. המוצרים נראים מאוד דומים זה לזה אך חשדוב לשים לב להבדלים ביניהם. ההבדל העיקרי הוא החומר ממנו מיוצר העמוד. עמודים גמישים העשויים מ PVC ומקורם לעיתים קרובות בסין, נוטים להחזיק מעמד פחות זמן משמעותית(!) מעמודים גמישים העשויים פוליאוריטן. עמודים מ PVC מקבלים צבע לבן בנקודת הכיפוף לאחר מספר דריסות ולאחר זמן נוסף, מתחילים להווצר קרעים בדופן העמוד אשר מתפתחים במהרה לקרעים של ממש ולהרס של העמוד המצריך החלפה.

בנוסף, עמודי PVC רבים אינם עמידים בקרינת השמש הישראלית כמו עמודי הפוליאוריטן.  במידה שאתם מעוניינים בעמוד שמחזיק מעמד זמן רב ועמיד בדריסות חוזרות ונשנות ללא צורך בהחלפות תכופות, מומלץ לרכוש עמוד גמיש העשוי פוליאוריטן.

מידע נוסף

ניתן להתקין אביזרים על גבי העמודים הגמישים: שלטים, שרשרת או נצנץ סולארי. האביזרים מותקנים בעזרת מתאם ייעודי או, על גבי הברגה אינטגרלית בראש העמוד.

התקנת עמוד גמיש

בבסיס כל עמוד גמיש 3 חורים המאפשרים לעגן אותו לקרקע בעזרת אביזרי חיבור ייעודיים.  ניתן לבצע התקנה עצמאית בקלות. בעת ההזמנה יש לציין את סוג המשטח עליו יותקנו העמודים: אספלט, בטון, אבן משתלבת וכו'. לכל משטח יש להתאים אביזר חיבור ייעודי הנרכש בנפרד.

לפרטים נוספים והזמנות