מראה פנורמית

מראה פנורמית לחניון, לחניה הפרטית, למפעל ולצומת. מסייעת בהגדלת שדה הראיה, מונעת תאונות ומצילה חיים!

מראה פנורמית בחניוןמראה פנורמית היא מראה קמורה המשמשת להגדלת שדה הראיה של הנהג ובכך מסייעת לגברת הבטיחות בדרכים. המראה מגדילה את שדה הראיה של הנהג בבואו לצומת בה שדה הראיה חסום או מוגבל ומאפשרת לו לראות כלי רכב או הולכי רגל המגיעים מנתיב אחר ואשר הנהג לא היה יכול לראותם ללא עזרתה של המראה הפנורמית.

קיימות במלאי מראות פנורמיות במספר גדלים ע"פ המפרט הבא:

יתרונות של מראה פנורמית

אחת הבעיות בחניון, הגורמת לתאונות רבות מספור, היא שדה ראייה מצומצם. הנהג מתקרב לצומת, ואינו יודע האם רכב מגיע מהנתיב האחר היות ששדה הראייה חסום לחלוטין ע"י כלי רכב החונים בצפיפות וכן ע"י עמודי החניון. בעיה דומה קיימת גם במפעלים ובמחסנים בהם תנועת מלגזות בין מדפים, מכולות ומבנים הפזורים בטח וחוסמים את שדה הראיה של הנהג.

 • מראה פנורמית מגדילה את שדה הראיה של הנהג ומאפשרת לו לראות מה קורה מעבר לפינה; האם רכב אחר עומד להכנס לצומת, האם ישנם הולגי רגל שם או האם קיים מכשול או סיכון אחר שמחייב אותו לעצור.
 • מראות פנורמיות מהוות לא פע תחליף למערכת רמזורים. זהו מוצר זול משמעותית לרכישה ולהתקנה ביחס למערכת רמזורים.
 • מוצר פשוט להתקנה, כיוון והתאמה לפי צרכי הלקוח.
 • מראה פנורמית מגבירה את הבטיחות בדרכים ומצילה חיים.

לרכישת מראה פנורמית בחר את המוצר המתאים לך:


סוגים של מראות פנורמיות

ניתן לחלק את המראות הפנורמיות ל 2 סוגים: מראה פנורמית אקרילית ומראה פנורמית פוליקרבונט. מראות אקריליות הנן מראות בהן העדשה עשויה מאקריליק. מראות אלה משקפות עצמים בצורה חדה ללא עיוותים. בנוסף, העדשה עמידה לתנאי חוץ לאורך זמן , אינה מצהיבה או נעכרת.

מראות פוליקרבונט בעלות עדשת פוליקרבונט. עדשות אלה גמישות ובעלות עמידות מסויימת לוונדליזם. מאידך, מראות אלה אינן עמידות בתנאי חוף (ובפרט קרינת שמש) לפרקי זמן ארוכים. מחירן של מראות פנורמיות פוליקרבונט הנו נמוך ממחירן של מראות אקריליק.

היכן יש להציב מראה פנורמית?

את המראה הפנורמית ניתן להתקין על גבי קיר או עמוד בפרופיל עגול בסמוך לצומת, באופן כזה שישקפו להנהג את הנעשה ב"שטח המת" בצורה הטובה ביותר. בעת קביעת מיקום המראה חשוב לשים לב למספר דברים:

 • ראשית יש לזכור כי מראה פנורמית מיועדת לשקף 2 נתיבים ניצבים בלבד. כאשר יש מצב של צומת T, רצוי להשתמש ב 2 מראות אשר כל אחת מהן תשקף 2 נתיבים.
 • יש למקם את המראה באופן שתשמש את כלי הרכב המגיעים משני הנתיבים הניצבים, ולא רק נתיב אחד. לפיכך יש למקם את המראה במרחק שווה ככל הניתן מקו העצירה של כל נתיב (גם אם בפועל לא קיים קו כזה). במידה שלא קיים עמוד או קיר העונים על הדרישה, ניתן לפתור את הבעיה בעזרת תושבת מיוחדת המחוברת לקיר או אפילו יוצאת מהתקרה כלפי מטה.
 • גובה - רצוי למקם את המראה הפנורמית בגובה שדה הראיה של הנהג, כך שהנהג לא יצרך לחפש את המראה בבואו לצומת. מקום בולט ונגיש לעין, לא נמוך מידי ולא גבוה מידי. באופן זה תשיג המראה את מקסימום אפקט הבטיחות בדרכים אותו אנו מעוניינים לייצר.
 • בליטה של המראה לתוך חניה או נתיב נסיעה - מראה פנורמית הבולטת לתוך נתיב הנסיעה, סופה שרכב יפגע בה. כאשר יש חשש שהמראה הפנורמית בולטת מידי לתוך הנתיב, יש להשתמש במראה קטנה יותר או לשנות את מיקומה.
 • שניתן לכוון את המראה כך שתשקף את האיזורים הרצויים. לפעמים ישנם גורמים מגבילים כמו צינורות, בליטות מהקיר וכו', המונעים את כיוונון המראה בצורה טובה. חשוב לבצע בדיקה זו לפני עיגון המראה לקיר/עמוד.

הצבת מראות פנורמיות ביציאה מחניון

התקנת המוצר

תושבת למראהבמלאי מספר סוגים של מראות פנורמיות ולכל מראה מאפייני התקנה מעט שונים. מאפייני ההתקנה של כל מראה מפורטים באופן מסודר בדף המוצר שלה. יחד עם זאת, ישנם מספר כללי אצבע הנכונים להתקנה של כל מראה פנורמית:

 • ניתן להתקין מראה פנורמית על גבי עמוד בפרופיל עגול בקוטר של 2-3 צול (צול זה בערך 2.5 ס"מ, לפיכך, אם קוטרו החיצוני של העמוד בין 5 ל 7.5 ס"מ, תוכלו להתקין עליו את המראה).
 • ניתן להתקין מראות פנורמיות ע"ג עמוד בעל פרופיל מרובע אולם קיבוע זה פחות חזק ואנו לא ממליצים עליו.
 • בכל מקרה של התקנה ע"ג עמוד, יש לבסס את העמוד היטב בקרקע בביטון או לחברו היטב לרצפה ולנקודה נוספת למניעת נפילת העמוד עם המראה ברוח.
 • יש להתקין את המראה הפנורמית על גבי עמוד בעובי 2.5 צול המבוסס היטב בקרקע. ניתן גם לרכוש בנפרד תושבת מתכת המאפשרת התקנתן של מראות פנורמיות ע"ג קירות או חומות.
 • התקנה על גבי קיר או עמוד בטון - יש דגמים המגיעים עם תושבת לקיר. דגמים אלה מצריכים בד"כ 4 קידוחים בלבד ע"מ לעגן את בסיס המראה לקיר. דגמים אחרים מגיעים עם מתאם לקיר אשר בצידו האחד פלטה לצורך עיגון המראה לקיר ובצידו השני צינור קצר בקוטר 3 צול עליו נתפסים חבקי המראה. הייתרו במתאם זה הוא העובדה שהוא מרחיק את המראה מהקיר ומאפשר לה זוית כיוונון רחבה יותר.

המראה עשויה אקריליק או פלסטיק עמיד מסוג פוליקרבונט (תלוי בדגם) לטובת עמידות בפגיעה מכאנית (ענפים או ונדליזם) ויש לה מצחיה קטנה להגנה בפני גשם. בסיס המראה עשוי ABS קשיח בצבע כתום עמיד בקרינת UV.

שימוש במראות פנורמיות מגביר את הבטיחות ומציל חיים!